Μίλαν-Ουντινέζε 4-2: Ξεκίνησε με φόρα η πρωταθλήτρια

Η Μίλαν νίκησε 4-2 την Ουντινέζε στο Σαν Σίρο και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ροντρίγκο Μπεκάο στο 2’, όμως η απάντηση των γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει. Στο 11’ ο Τεό Ερνάντες ισοφάρισε με πέναλτι και στο 15’, ο Άντε Ρέμπιτς έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Η Ουντινέζε κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+4’) με τον Άνταμ Μασίνα, όμως οι “ροσονέρι” κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να σημειώσουν δυο γκολ, με τους Μπραχίμ Ντίαθ στο 46’ και Άντε Ρέμπιτς στο 68’ και να πανηγυρίσουν την πρώτη τους φετινή νίκη.