Τότεναμ-Σαουθάμπτον 4-1: Εύκολη νίκη για τους Λονδρέζους

Η Τότεναμ νίκησε 4-1 τη Σαουθάμπτον στην πρεμιέρα των δυο ομάδων στο φετινό αγγλικό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τζέιμς Ουόρντ Πρόουζ στο 12’, όμως η ομάδα του Αντόνιο Κόντε αντέδρασε και μετέτρεψε το ματς σε παράταση για ένα ρόλο. Αρχικά, ο Ράιαν Σεσενιόν ισοφάρισε στο 21’ και στη συνέχεια ο Έρικ Ντάιερ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 31’. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ μετέτρεψε την αναμέτρηση σε θρίαμβο, με το αυτογκόλ του Μοχάμεντ Σαλίσου στο 61’ και το γκολ του Ντέγιαν Κουλουσέφσκι στο 63’.

Οι συνθέσεις:

Tότεναμ: Λιορίς (αρχ.), Ρομέρο, Ντάιερ, Ντέιβις (86′ Λονγκλέ), Έμερσον (87′ Ντόχερτι), Μπετανκούρ (86′ Μπισουμά), Χόιμπιεργκ, Σεσενιόν (66′ Πέρισιτς), Κουλουσέφσκι (86′ Λούκας Μόουρα), Σον, Κέιν

Σάουθαμπτον: Μπαζούνου, Τζενέπο (72′ Περό), Βαλερί (46′ Στίβενς), Μπεντνάρεκ, Σαλίσου, Γουόκερ-Πίτερς (90+2′ Ρέντμοντ), Γουόρντ-Πράουζ (αρχ.), Ρομέου (75′ Ντιαλό), Λαβιά, Αρίμπο, Α. Αρμστρονγκ (46′ Σ. Άρμστρονγκ)