O Άρης Ζάραγκας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Τζούντο στη Βόρεια Μακεδονία

Άλλο ένα μετάλλιο για την Ελλάδα χθες, Κυριακή 11 Αυγούστου, τη δεύτερη ημέρα διεξαγωγής του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου Τζούντο που πραγματοποιείται στη Βόρεια Μακεδονία.

Ο Άρης Ζάραγκας κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία των 81kg, με τη χώρα μας να αποχωρεί από τα Σκόπια με 3 μετάλλια συνολικά.

Να θυμίσουμε ότι το Σάββατο 10 Αυγούστου, η Μελίνα Κανελλοπούλου και η Αλεξάνδρα Παπαγιαννάκη κατέκτησαν 1 ασημένιο και 1 χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα στις κατηγορίες τους.

Στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Skopje Junior European Cup 2024, την χώρα μας εκπροσώπησαν 27 τζουντόκα συνοδευόμενοι από τους προπονητές Ντούρου Γκόγκουα, Νικόλαο Μπαμπά, Ιωάννη Παπαχρηστίδη και Ιωάννη Τσαπάρα.

Αρχηγός αποστολής ήταν ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τζούντο, Δημήτριος Μιχαηλίδης, ενώ η ελληνική διαιτησία στη διοργάνωση εκπροσωπήθηκε από τους Βασίλειο Τοπαλίδη και Μαρία Τσελαρίδου.