Παγκόσμιο Muaythai: Νίκες για Βλάμη και Ζάμπουρα που βλέπουν χρυσό!

Ζάμπουρα

Μεγάλες νίκες σήμερα στους ημιτελικούς από τις Φωτεινή Βλάμη και Χριστίνα Ζάμπουρα που συνεχίζουν ακάθεκτες. Με τις σημερινές νίκες προκρίθηκαν στους τελικούς της κατηγορίας τους! Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 𝗠𝘂𝗮𝘆𝘁𝗵𝗮𝗶 𝟮𝟬𝟮𝟰 διεξάγεται στο Ε.Α.Κ. Πάτρας “Δημήτριος Τόφαλος” από 31 Μαΐου – 10 Ιουνίου

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα. Η Βλάμη στην κατηγορία U23 -60kg οδήγησε σε εγκατάλειψη την Ισραηλινή Neomi Gil αφού πήρε τον 1ο γύρο πανηγυρικά με 10-8

Φωτεινή Βλάμη

Επιστροφή στις νίκες για την Ζάμπουρα που πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Τυνήσιας Ghofrane Swidi. Με σκορ 26 – 30 στην κατηγορία U23 -63.5κιλά

H Δέσποινα Αποστολίδου σε ένα κοντινό αγώνα όπως δείχνει και η κάρτα σκοραρίσματος έχασε με 28-29 από την Καζακστανή Diana Pivtsova στην κατηγορία U23 -48κιλά

Στην κατηγορία Ανδρών S Male Elite -63.5κιλά ο Γιώργος Χάλαρης έχασε στα σημεία από τον Ιρακινό Bahman Qadir

U23 Female Under23 στα -51κιλά η Αλεξάνδρα Χατζάκη πήρε τον 1ο γύρο, αλλά στη συνέχεια επικράτησε η Γερμανίδα αθλήτρια 27 – 29 Lucile Kappi

S Male Elite -67κιλά Ο Δήμος Ασημακόπουλος πήρε καθαρά τον 1ο γύρο και μέχρι τα μέσα του 2ου έδειχνε ότι ο αγώνας ήταν δικός του. Στη συνέχεια ίσως κουράστηκε και επικράτησε καθαρά ο Καναδός William Ortiz με 29 – 28

S Male Elite -71κιλά με τον Παύλο Μπάμη να είναι ο τελευταίος Έλληνας αθλητής για σήμερα. Έχασε αγώνα στα σημεία από τον Ιρακινό Akram Alanisi

S Male Elite -67κιλά ο γνωστός μας Χρήστος Ευγενίου από την Κύπρο έχασε στα σημεία από τον Ιρακινό Noor Alkhfaji