Με 6 μετάλλια η Εθνική Ομάδα Πάλης στο Διεθνές Τουρνουά Darko Nisavic στη Σερβία

Πολύ μεγάλη εμφάνιση έκαναν οι Έλληνες παλαιστές, ξεπερνώντας τον εαυτό τους με την απόδοση τους στη Σερβία και δίκαια κέρδισαν το χειροκρότημα και το θαυμασμό των θεατών. Οι 6 αθλητές μας που αγωνίστηκαν κατέκτησαν 3 Χρυσά, 1 Αργυρό και 2 Χάλκινα μετάλλια. Επιπρόσθετα ο Βασίλης Τσαρούχας αναδείχθηκε καλύτερος αθλητής των αγώνων στο Zernjanin της Σερβίας

Η Ελλάδα ανέβηκε στο βάθρο των νικητών κατακτώντας την Δεύτερη θέση, ενώ στην πρώτη θέση ήταν η Σερβία με συμμετοχή πάνω από 30 αθλητές. Πίσω μας αφήσαμε δυνάμεις του αθλήματος όπως η Ουγγαρία, η Μολδαβία, η Γερμανία και άλλες. Προπονητής της Εθνικής ήταν ο Νίκος Αποστόλου

“Θέλω να τους πω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για την άψογη συνεργασία που είχαμε, για τον σεβασμό και την πειθαρχία που έδειξαν εκτελώντας κατά γράμμα της οδηγίες και την τακτική που ακολουθήσαμε. Το μυστικό της επιτυχίας ήταν η αγάπη και το οικογενειακό κλίμα που υπήρχε στην ομάδα, όλοι μαζί ενωμένοι ο ένας στήριζε τον άλλον και ήρθε το θετικό αποτέλεσμα.”

Χρυσό μετάλλιο και 1η θέση κατέκτησαν οι: Ντόντος Σωτήριος, Τσαρούχας Βασίλειος, Ντούνιας Σταύρος

Ασημένιο μετάλλιο και 2η θέση κατέκτησε ο Καπάνταης Μάριος και Χάλκινα και 3η θέση οι Καραβάνος Νικόλαος και Μπουζάς Σωτήριος