Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο αγώνας του Άγγελου Μαρτίνου στο K1 Rebirth (vid αγώνα)

Μια εξαιρετική εμφάνιση έκανε πριν λίγη ώρα στο K1 Rebirth στο Τόκιο ο αθλητής από το FFK team Άγγελος Μαρτίνος.

Ο αθλητής του Θανάση Καρούσου έδωσε μια επική μάχη στο ρινγκ της Yokohama arena με αντίπαλο τον Ιάπωνα πρωταθλητή του K1 Gunji Taito. Πολύ κοντινό παιχνίδι, με τον Άγγελο πιεστικό από το ξεκίνημα του ματς. Ο αγώνας θα μπορούσε να πάει και στον extra γύρο κάτι το οποίο ανέφεραν και οι σχολιαστές της διοργάνωσης. Το σκορ των κριτών τα λέει όλα: 30-30, 30-29, 30-29.

Αν μη τι άλλο ο Άγγελος στάθηκε επάξια σε ένα από τα ιστορικότερα ρινγκ του κόσμου, απέναντι σε έναν πολύ έμπειρο και δυναμικό αντίπαλο και γιατί όχι να τον δούμε και σε μια ρεβάνς με τον Ιάπωνα πρωταθλητή. Ο αγώνας είχε κλειστεί από τον Στέλιο Πολίτη που έχει ανοίξει για τα καλά τις πόρτες στα μεγάλα σαλόνια για τους Έλληνες αθλητές.