Βαλκανικό U21: “Ασημένιος” ο Στέλιος Κωστελίδης στα 100κ.

Ο Στέλιος Κωστελίδης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα τζούντο U21 που διεξήχθη στη Ποντγκόριτσα του Μαυροβουνίου (1-2/10).

O αθλητής του ΕΟΣ Αχαρνών ηττήθηκε στον τελικό των 100 κιλών από τον Μαυροβούνιο Άντρια Μαρτίνοβιτς και ανέβηκε στο 2ο σκαλί του βάθρου.

Ο Έλληνας τζουντόκα πραγματοποίησε εκπληκτικές εμφανίσεις καθώς πέρασε χωρίς αγώνα τον 1ο γύρο και επικράτησε κατά σειρά των Πίτερ Γκοράνοβιτς (Μαυροβούνιο) και Ντομάγκο Γιόζελιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη).

Στις υπόλοιπες κατηγορίες Νέων U21 ξεχώρισε ο Ιωάννης Κωστελίδης του ΕΟΣ Αχαρνών που κατέλαβε την 7η θέση μετά την ήττα του στα ρεπεσάζ από τον Τούρκο Μεχμέτ Αλπ Σελτσιμίς.