Shoot Out: Εκτός συνέχειας Μαρκ Ουίλιαμς και Κρις Ουέικελιν (video)

Τον αποκλεισμό από την συνέχεια του Shoot Out γνώρισε ο ντόπιος Μαρκ Ουίλιαμς αλλά και ο κάτοχος του τίτλου Κρις Ουέικελιν.

Μπροστά στο κοινό της χώρας του ο Ουαλός, νούμερο 8 στην παγκόσμια κατάταξη, έχασε από τον Χαμάντ Μία. Ο Μαρκ Ουίλιαμς μπροστά στο σκορ με 3,5 λεπτά να απομένουν αλλά ο Μία έκανε την ανατροπή.

Νέο κάτοχο θα έχει ο τίτλος του φετινού τουρνουά. Νικητής την περασμένη χρονιά ο Κρις Ουέικελιν έχασε με 46-44 από τον Τζο Ο’Κόνορ. Ο πρωταθλητής δεν μπόρεσε να ανατρέψει διαφορά 34 πόντων με 80 δευτερόλεπτα να απομένουν.

Γνωστός ως «Σερίφης του Πότιγχαμ», ο Άντονι Χάμιλτον πέρασε στους 32 νικώντας με το εμφατικό 76-0 τον Τζιανγκ Τζιν. Για πρώτη φορά στο τουρνουά ο Κινέζος Ζεχουάνγκ Λονγκ πέρασε στον επόμενο γύρο με το 68-7 απέναντι στον Νοπόν Σαενγκχάμ. Με 51-0 απέναντι στον Ζουλιάν Λεκλέρ πήρε την πρόκριση ένας άλλος Κινέζος, ο Κάο Γιουπένγκ.