Champions Cup: «Λύγισαν» την Toulon οι Saints (video)

Το 2 στα 2 στην σεζόν του Champions Cup έκαναν οι Northampton Saints μετά τη νίκη τους επί της γαλλικής Toulon.

Δραματική η νίκη για τους Northampton Saints επί της Toulon στο πλαίσιο του Champions Cup με τελικό σκορ 22-19. Οι Saints μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου ωστόσο έχασαν το προβάδισμά τους. Τη νίκη σφράγισε ο Tom Lockett με try στο 78ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι κοντά στην ανατροπή ωστόσο Matteo Le Corvec και Jeremy Sinzelle είδαν την κίτρινη κάρτα. Οι Saints αξιοποίησαν στο έπακρο το αριθμητικό τους πλεονέκτημα.

Σε άλλο πολύ αμφίρροπο ματς οι Glasgow Warriors νίκησαν με 12-11 τη Bayonne. Κι αυτό το ματς στο πλαίσιο του τρίτου ομίλου. Οι δύο ομάδες αναζητούσαν την πρώτη τους νίκη και η επιτυχία πήγε στην πλευρά των Σκωτσέζων.