Asian Games: Τίτλος με ανατροπή για τη Μαλαισία στο σκουός

Η Μπίντι Αζμάν πήρε τον τίτλο στο ομαδικό γυναικών για τη Μαλαισία στους Ασιατικούς Αγώνες κάνοντας το 2-1 απέναντι στο Χονγκ Κονγκ.

Η Αζμάν επιβλήθηκε της Τσαν Σιν Γιούκ με 11-5, 11-8, 13-11, 8-11 σε ένα ματς που κράτησε μόλις 31 λεπτά. Νωρίτερα η Σουμπραμαντζάμ Σιβασανγκάρι είχε νικήσει με 11-5, 11-8, 11-6 την Χο Τζε Λοκ ενώ το Χονγκ Κονγκ πήρε το πρώτο ματς όταν η Τονγκ Τσεζ Ουίνγκ επιβλήθηκε με 3-2 της Ρέιτσελ Μέι Άρνολντ.

Με ανατροπή κρίθηκε ο τίτλος και στο ομαδικό ανδρών με την Ινδία να επικρατεί τελικά του Πακιστάν. Οι Πακιστανοί προηγήθηκαν μετά από 26 λεπτά όταν ο Νασίρ Ικμπάλ νίκησε 3-0 τον Μαχές Μανγκαονκάρ. Κάτοχος του χάλκινου μεταλλίου στους περυσινούς Αγώνες Κοινοπολιτείας ο Σαουράβ Γκοσάλ, νίκησε με το ίδιο σκορ τον Μουχάμαντ Ασίφ Χαν. Ο τίτλος κρίθηκε στην τελευταία αναμέτρηση με τον Αμπχάι Σινχ να νικά 3-2 τον Νουρ Ζαμάν.