NBA: Εμφατική νίκη επί των Σέλτικς οι Μπακς (video)

Με 135-102 διέλυσαν τους Μπόστον Σέλτικς οι Μιλγουόκι Μπακς τα ξημερώματα της Παρασκευής (12/01).

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι από την αρχή, έκλεισαν την πρώτη περίοδο με 41-23, το ημίχρονο στο 75-38 και το τρίτο δεκάλεπτο στο 111-70, με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και στους 43 πόντους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν χρειάστηκε να αγωνιστεί πάνω από 26 λεπτά, μετρώντας 4 πόντους (4/5 βολές, 10/13 δίποντα), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 4 λάθη.

Ο Μπόμπι Πόρτις σημείωσε 28 με 5/6 τρίποντα και 12 ριμπάουντ, ενώ 21 είχε ο Ντέμιαν Λίλαρντ. Στην τελευταία περίοδο έπαιξε για 9 λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, μετρώντας 6 πόντους (3/5 δίποντα), 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 τάπα και 2 λάθη.

Για τους ηττημένους ο Πέιτον Πρίτσαρντ ήταν πρώτος σκόρερ με 21 πόντους. Ο Τζέιλεν Μπράουν έμεινε στους 10 με 5/14 σουτ, ο Τζέισον Τέιτουμ είχε μόλις 7 σε 16 λεπτά.