NBA: Λύγισαν τους Μπουλς οι Μπακς – Τα αποτελέσματα (video)

Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς στη νίκη κόντρα στους Μπουλς με 133-129 στην παράταση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σκόραρε 22 από τους συνολικά 32 πόντους του σε τέταρτο δωδεκάλεπτο και παράταση, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση έχοντας ακόμη, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 40 λεπτά συμμετοχής.

Τα «Ελάφια» μπήκαν πολύ καλά στο ματς και έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 37-32, ενώ συνέχισαν την πολύ καλή εικόνα τους και στη δεύτερη περίοδο κλείνοντας το ημίχρονο στο +9 (74-65).

Οι Μπουλς, ωστόσο ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο, μπαίνοντας ξανά στη διεκδίκηση της νίκης, αφού με επί μέρους 17-24 στο τρίτο δωδεκάλεπτο μείωσαν στο καλάθι (91-89).