Ελευθερία Μοσχάτου – Κάδι Λα Σέου 64-88: Ανώτερες οι Ισπανίδες και νέα ήττα για την Ελευθερία

Η Ελευθερία Μοσχάτου παραδόθηκε στην ανωτερότητα της Κάδι Λα Σέου και υπέστη την δεύτερη ήττα της σε τρία ματς στο Εurocup Γυναικών.

Η ισπανική ομάδα ήταν από το πρώτο λεπτό ανώτερη αφού από το πρώτο δεκάλεπτο είχε διψήφια διαφορά στο σκορ (14-24) ενώ πήγε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στο +22 (26-48).

Το β’ μέρος ήταν τυπική διαδικασία με τη διαφορά να ξεπερνά και τους 30 πόντους (44-75) με τα κορίτσια της Κατερίνας Χατζηδάκη στα τελευταία 15 λεπτά της αναμέτρησης να δείχνουν στοιχεία του παιχνιδιού τους και να μειώνουν για το τελικό 64-88.

Για το Μοσχάτο ξεχώρισε η Μπικλ που σημείωσε 16 πόντους ενώ για την Κάδι Λα Σέου πρώτη σκόρερ ήταν η Μπάιρ που πέτυχε 18 πόντους με 10 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-24, 26-48, 48-75, 64-88.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Χατζηδάκη): Κίσερ 9 (12 ριμπάουντ), Λέρη 2, Πάγκαλος 13 (6 ριμπάουντ), Σταμοπούλου, Ζετς 13 (2 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Αλιφραγκάκη, Μπικλ 16 (8 ριμπάουντ), Χουγκάζ, Ντάσκου, Σπάθαρου 2, Ταμπάκου, Βιντσιλαίου 9 (5 ριμπάουντ, 4 ασίστ)