«Αιχμάλωτη» της Φλέιμς η Ελευθερία Μοσχάτου (108-42)

H Ελευθερία Μοσχάτου υπέστη βαριά εκτός έδρας ήττα με 108-42 από την Φλέιμς στο πλαίσιο της πρεμιέρας του Eurocup Γυναικών.

Τα κορίτσια της Χατζηδάκη όπως δείχνει το σκορ δεν ήταν σε κανένα σημείο του αγώνα ανταγωνιστικό με τις Γαλλίδες να έχουν διψήφια διαφορά από τα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης με το ημίχρονο να λήγει με 49-24.

Στο δεύτερο μέρος όσο περνούσαν τα λεπτά η διαφορά τόσο μεγάλωνε με το τελικό 108-42 να υπογράφει την αιχμαλωσία της Ελευθερίας Μοσχάτου.

Για την ελληνική ομάδα μόνη διψήφια ήταν η Κατερίνα Ζετς που σημείωσε 14 πόντους ενώ για τις νικήτριες πρώτη σκόρερ ήταν η Γουόκερ με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 49-24, 75-36, 108-42.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Χατζηδάκη): Αλιφραγκή, Χουγκάζ, Νάτσκου, Σταμούλου, Ταμπάκου, Μπικλ 5, Κίσερ 7, Λέρη 2, Πάνγκαλος 8, Τούντουριτς 6, Ζετς 14.