Λαύριο – ΠΑΟΚ 68-81: Νέα φιλική νίκη για τον Δικέφαλο

Ο ΠΑΟΚ έκλεισε το φιλικό διήμερο στην Αθήνα με νίκη αφού επικράτησε με 81-68 του Λαυρίου αν και είχε αρκετές απουσίες.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 18-25 στο πρώτο δεκάλεπτο και διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου (34-43).

Η τρίτη περίοδος δεν ήταν καλή για την ομάδα μας, καθώς το Λαύριο με επί μέρους σκορ (23-11), προηγήθηκε 57-54. Η αντίδραση του ΠΑΟΚ ήταν άμεση. Με σερί 9-0, μετέτρεψε το 60-56 σε 60-65 (34’), διατήρησε τον έλεγχο ως το τέλος, διευρύνοντας τη διαφορά και έφτασε στη νίκη, με πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για τον κόουτς Φώτη Τακιανό.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 34-43,57-54, 68-81

ΛΑΥΡΙΟ: Moore 13 (2), Castaneda 13 (3), Hellems 10 (1), Καββαδάς 11, Δεϊμέζης, Gromovs, Ζάρας 14 (3), Thornton 3 (1), Σπρίντζιος, Οικονομόπουλος, Παπαδάκης 4, Johnson.

ΠΑΟΚ: Flatten, Gilmore 7 (1), Harrison 26 (4), Τσιακμάς 8 (2), Τσαϊρέλης 12, Fridriksson 11 (1), Κωνσταντινίδης, Αρσενόπουλος 7 (1), Σκουλαριώτης, Σωτηρίου 4, Beliauskas 6 (1).