ΝΒΑ: Με επική ανατροπή νίκησαν οι Γκρίζλις – Ο Κλέμπερ έριξε στο καναβάτσο του Λέικερς

Aυτά έγιναν τα ξημερώματα στον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ.

Οι Μέμφις Γκρίζλις πέτυχαν την μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία τους αφού παρότι βρέθηκαν στο -29 νίκησαν τους Σαν Αντόνιο Σπέρς στην παράταση με 126-120.

Πολυτιμότερος παίκτης ήταν ο Τζάρετ Τζάκσον που πέτυχε 28 πόντους,με τον Ντέσμοντ Μπέιν να προσθέτει 21 πόντους και τον Τάιους Τζόουνς να κάνει τριπλ νταμπλ με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Στο άλλο μεγάλο ματς της βραδιάς οι Μάβερικς με σουτ του Κλέμπερ… at the buzzer άλωσαν το Λος Άντζελες με 111-110 και βύθισαν τους Λέικερς στη μάχη που δίνουν για μια θέση στα play offs.

Για την ομάδα του Ντάλας κορυφαίος ήταν ο Κάιρι Ίρβινγκ που πέτυχε 38 πόντους τους 13 από αυτούς στην κρισιμότατη 4η περίοδο.

Τέλος οι Σέλτικς με πρωταγωνιστή τον Τέιτουμ νίκησαν τους Μπλέιζερς, οι Σικάγο Μπουλς σε επικό ματς που κρίθηκε στη δεύτερη παράταση λύγισαν τους Τίμπεργουλβς ενώ το ροζ φύλλο αγώνα πήραν και οι Ρόκετς, Καβαλίερς.