Βίρτους Μπολόνια – Παρτίζαν 79-88: Διπλό οκτάδας (vid)

Η Παρτίζαν πέρασε νικηφόρα από την Ιταλία, επικρατώντας της Βίρτους με 79-88. Οι Σέρβοι έκαναν ακόμα ένα βήμα για την παρουσία τους στα Playoffs.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βάλουν τις βάσεις για τη δεύτερη φετινή τους νίκη επί των Ιταλών από την πρώτη περίοδο. Το σύνολο του Ομπράντοβιτς είχε τρομακτική ευστοχία στα πρώτα λεπτά, αλλά η Βίρτους κατάφερε να αντιδράσει και να μην μείνει από νωρίς σε ρόλο κυνηγού του σκορ.

Η αστοχία των Ιταλών σε συνδυασμό με τα λάθη της Παρτίζαν δεν επέτρεπε σε καμία από τις δύο ομάδες να «χτίσει» διαφορά. Ωστόσο στα μέσα της τέταρτης περιόδου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τα μεγάλα σουτ, πήραν αέρα 10 πόντων και έτσι έφτασαν στη νίκη…

Τα δεκάλεπτα: 26-28, 47-45, 63-65, 79-88.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Σκαριόλο): Μάνιον, Μπελινέλι, Παγιόλα 9 (1), Μπακό 4, Τζαϊτέ 14, Χάκετ 5 (1), Μίκι 13 (1), Γουίμς, Οτζελέγιε 13, Τεόντοσιτς 11 (3), Αμπάς 10 (2).

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ομπράντοβιτς): ΛεΝτέι 10, Αβράμοβιτς, Πάντερ 17 (1), Σμάιλαγκιτς 9 (2), Παπαπέτρου 3 (1), Έξουμ 17, Νάναλι 16 (1), Λεσόρ 5, Τριφούνοβιτς, Άντζουσιτς, Μαντάρ 11 (1).