Παρτιζάν-Βιλερμπάν 92-71: Ισοπέδωσαν τους Γάλλους οι Σέρβοι (vid)

Χωρίς καμία δυσκολία επικράτησε η Παρτιζάν της Βιλερμπάν στην Σερβία και πανηγύρισε την νίκη κόντρα στους Γάλλους με 92-71.

Το ματς:

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, μπήκε δυνατά στον αγώνα και φρόντισε να το δείξει από τα πρώτα λεπτά, τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο +11 (25-16).

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και η δεύτερη περίοδος με την Παρτιζάν να σημειώνει ακόμα 25 πόντους έναντι 20 της Βιλερμπάν που ήταν πιο δραστήρια σε σχέση με το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το 50-36 υπέρ τους.

Στην επανάληψη οι Σέρβοι έδειξαν πως ήταν ικανοί να ελέγχουν τον ρυθμό καθόλη την διάρκεια και δεν άφησαν τους Γάλλους να μειώσουν αισθητά.

Στην τελευταία περίοδο, η Παρτιζάν έριξε τον ρυθμό σε σχέση με τα προηγούμενα διαστήματα, ωστόσο οι παίκτες του Πάρκερ δεν μπορούσαν να φτάσουν στο να πάρουν κάτι παραπάνω και το ματς έληξε υπέρ των Σέρβων με 92-71.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 50-36, 76-54, 92-70