Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 83-78: Αγχωτική νίκη για τους Καταλανούς (vid)

Με τα χίλια ζόρια η Μπαρτσελόνα κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στην Μακάμπι που ήταν μπροστά για δύο σερί δεκάλεπτα αλλά έμεινε από δυνάμεις και ιδέες στο τέλος και έτσι οι Ισπανοί επικράτησαν με 83-78.

Το ματς :

Οι Ισπανοί βγήκαν στο παρκέ όρεξη και θέλησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο υπερ τους με 20-15.

Η Μακάμπι στο δεύτερο δεκάλεπτο, μετρίασε την επίθεση του αντιπάλου της και βρήκε λύσεις στο σκοράρισμα τελειώνοντας το ημίχρονο με μόλις τέσσερις πόντους πίσω (41-37).

Στην επανάληψη, οι Ισραηλινοί βρήκαν τα αδύναμα σημεία της Μπαρτσελόνα και την άφησαν πίσω στο σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 62-67.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Κάτας, δεν κατάφεραν να μείνουν στον ίδιο ρυθμό και να τρέξουν το υπέρ τους σκορ, δίνοντας εύκολες λύσεις στην Μπαρτσελόνα να πάρει το προβάδισμα και να καταφέρνει να πάρει την νίκη με 83-78.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-37, 62-67, 83-78.