Εύνικος-Ολυμπιακός 58-81: Άνετη νίκη για τις «ερυθρόλευκες»

Ο Ολυμπιακός νίκησε 81-58 τον Εύνικο εκτός έδρας και ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του για το 2022.

Κορυφαία για τις φιλοξενούμενες ήταν η Γκούσταφσον, η οποία σημείωσε 33 πόντους. Στους δώδεκα οι Σταμολάμπρου και Σουκ. Από την πλευρά των γηπεδούχων οι Πολυμένη, Τζόουνς κια Στογιανόφασκα είχαν από δέκα πόντους. Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» το ματς από την πρώτη περίοδο, όταν προηγήθηκε 36-19. οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στους έντεκα (45-36) στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενες ανέβασαν στροφές στην τρίτη περίοδο και μπήκαν με διαφορά 16 πόντους (66-50) στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, όπου τελικά πήραν τη νίκη με 81-58.

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., – Καλογριάς Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 19-36, 36-47, 50-66, 58-81

Εύνικος (Βελτσίστας): Καραγιάννη, Εμμανουηλίδου, Πολυμένη 10(2), Τσιανάκα, Ζουρνή 6, Κεσσέ 2, Μίχου, Τζόουνς 10, Κωτσίνη, Ναυροζίδου 8(2), Στογιανόφσκα 10.

Ολυμπιακός (Νίκλας): Αγραφιώτη, Σταμολάμπρου 12, Σταμάτη 4, Σπυριδοπούλου 8(2), Σύρρα 1, Γκούσταφσον 33, Νικολοπούλου 8(2), Δίελα, Αυτζή 3(1), Σουκ 12, Σκόριτς.