Παναθλητικός-Ολυμπιακός 57-87: Συνεχίζουν αήττητες οι «ερυθρόλευκες»

Ο Ολυμπιακός νίκησε 87-57 τον Παναθλητικό εκτός έδρας και συνέχισε το αήττητο σερί του.

Κορυφαία για τις «ερυθρόλευκες» ήταν η Αγιούσο με19 πόντους, ενώ η Σουκ είχε 17. Από την πλευρά των γηπεδούχων, η Ουίλιμας είχε 28 πόντους και ήταν η κορυφαία της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός πήρε από την πρώτη περίοδο προβάδισμα δέκα πόντων (21-11) και έκλεισε το πρώτο μέρος στο +18 (41-23). Το δεύτερο ημίχρονο μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία, με τη διαφορά να είναι στους 27 πόντους, στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-39). Τελικά, οι πρωτοπόρες της βαθμολογίας πήραν τη νίκη 87-57.

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 11-21, 23-41, 39-66, 57-87

Παναθλητικός (Γκούμας): Ρόμπινσον 8(1), Σάθερλαντ 2, Βαντσιούρη, Μπαξεβάνου 5(1), Κοφινά, Μυγδαλιά 1, Βασιλείου, Καμπερίδου, Τσανασλανίδου, Γουίλιαμς 28, Χωλοπούλου 11, Σύρπα 2.

Ολυμπιακός (Νίκλας): Σταμολάμπρου 6, Σταμάτη 11(2), Αγιούσο 19(1), Σπυριδοπούλου 6, Σύρρα 7, Γκούσταφσον 6, Νικολοπούλου 11, Δίελα, Σουκ 17(1), Βαμβακά 4.