Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 68-47: Εύκολη νίκη για τις «πράσινες»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 68-47 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος».

Κορυφαία για την ομάδα της Καπογιάννη ήταν η Κάρτερ με 15 πόντους, ενώ την ακολούθησε η Ριντ με έντεκα. Από τις φιλοξενούμενες ξεχώρισε η Εβόντο με 16 πόντους. Ο ΠΑΣ Γιάννινα δυσκόλεψε τον Παναθηναϊκό μόνο στην πρώτη περίοδο (12-12), Οι «πράσινες» προηγήθηκαν με έξι (31-25) στο ημίχρονο και «καθάρισαν» το ματς στην τρίτη περίοδο, όταν προηγήθηκαν με 13 (50-37), φτάνοντας τελικά στη νίκη 68-47.

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Χαϊνά-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 12-12, 31-25, 50-37, 68-47

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 11, Ζιάκα, Κωτούλα, Παυλοπούλου 8(2), Πότερ 14, Σωτηρίου 2, Μπουντούρη 5(1), Αλεξανδρή 4, Παλάσκα 2, Κάρτερ 15(4), Θεοδωρομανωλάκη 3(1), Χαιριστανίδου 4.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μαργαρίτης): Μπριγκς 8, Σαρηγιαννίδου 11, Μαρίνη 4, Καλαμπάκου, Στεργίου, Εφα 8, Εβόντο 16(1).