Μπασκόνια-Μπάγερν 78-53: Έκαναν ότι ήθελαν οι Βάσκοι (vid)

Η Μπασκόνια έκανε ότι ήθελε απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου, την οποία νίκησε με 78-53.

Οι Ισπανοί είχαν το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια του ματς παίρνοντας από νωρίς προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο +7 (17-10), ενώ έφυγαν για το ημίχρονο με προβάδισμα 14 πόντων (44-30).

Η Μπασκόνια έριξε τον ρυθμό στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο κρατούσε το μεγάλο προβάδισμά της, αλλά στην τέταρτη περίοδο οι Βάσκοι έδωσαν εκ νέου ταχύτητα στο ματς και πήραν τη νίκη με 78-53.

Ο Πιέρια Χένρι (14π, 3ρ, 10ασ) και ο Ματ Κοστέλο (14π, 7ρ) ηγήθηκαν της Μπασκόνια, ενώ από την πλευρά της Μπάγερν ξεχώρισε ο Αντρέας Ομπστ που είχε 12 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 44-30, 55-42, 78-53