Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός 58-84: Άνετη νίκη για τις «πράσινες»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 84-58 την Ελευθερία Μοσχάτου εκτός έδρας και συνέχισε το «κυνήγι» του πρωτοπόρου Ολυμπιακού.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν εντυπωσιακά την αναμέτρηση με 32-13 στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μείνουν στο ματς και το πρώτο μέρος τελείωσε με τις «πράσινες» μπροστά στο σκορ (52-38). Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενες επέβαλλαν τον ρυθμό τους και αφού προηγήθηκαν 65-49 στην τρίτη περίοδο, τελικά έφτασαν στη νίκη 84-58. Κορυφαία για το «τριφύλλι» ήταν η Ριντ με 19 πόντους, ενώ από την πλευρά των γηπεδούχων η Κάλογουεϊ είχε 20 πόντους.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 13-32, 38-52, 49-65, 58-84

Ελευθερία Μοσχάτου (Σίμος): Καλογουέι 20(3), Στούπα, Καρακασίδου 8, Νάτσκου, Σταμάτη 5(1), Σακουλάκη, Μυλωνάκη, Μπρίβερ 15, Ταμπάκου, Οκόγιε 7(1).

Παναθηναϊκος (Καπογιάννη): Ριντ 19, Ζιάκα 2, Κωτούλα 2, Παυλοπούλου 10(1), Πότερ 13, Μπάτσιου, Μπουντούρη 6, Αλεξανδρή 12(2), Παλάσκα, Κάρτερ 11(2), Θεοδωρομανωλάκη 3(1), Χαιριστανίδου 6.