Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής 93-90: «Σκόνταψε» στο Μεσολόγγι ο «Γηραιός»

Ο Χαρίλαος Τρικούπης νίκησε 93-9 τον Ηρακλή στην παράταση και πανηγύρισε μια σημαντική νίκη.

Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (19-16) και στο τέλος της δεύτερης περιόδου (44-41). Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκαν 64-58 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Το «θρίλερ» στο Μεσολόγγι έληξε στην κανονική διάρκεια 81-81 και στην παράταση, οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη 93-90. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Κουρουπάκης με 21 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Τέιλορ είχε 25 πόντους.

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ζιώγας-Τεφτίκης (Πατσαντζόπουλος)

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-41, 58-64, 81-81, 93-90 (πρτ.)

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χουχούμης 16 (3), Φενέρ 12 (1), Δημητρακόπουλος 12 (2), Μανιάς, Τόλα 3, Ερμείδης 8 (1), Μολφέτας 20 (4), Κουρουπάκης 21, Καραγεωργίου, Νάνος.

Ηρακλής ΚΑΕ 2022 (Ντάγιος): Παπαρέγκας 24 (4), Τσορμπατζόγλου, Γκάθραϊτ 6, Λιάπης 7, Μακρής, Χαριτόπουλος 19 (2), Τζακόπουλος, Παπαντωνίου 7 (1), Τέιλορ 25 (5), Βουλγαρόπουλος 2.