Παναθηναϊκός-Εύνικος 68-50: Άνετη η τέταρτη νίκη των «πράσινων»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 68-50 τον Εύνικο στο κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος» και πανηγύρισε την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Πρώτη σκόρερ για τις «πράσινες» ήταν η Ριντ με 14 πόντους, ενώ την ακολούθησε η Κώτουλα με έντεκα πόντους. Από την άλλη πλευρά, η Μακ Ντόναλντ είχε δώδεκα πόντους για τις φιλοξενούμενες. Οι «πράσινες» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα νίκης από την πρώτη περίοδο, όταν προηγήθηκαν 22-8. Στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και πήγαν στα αποδυτήρια στο +27. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχες έριξαν στροφές και έδωσαν την ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να πλησιάσουν στο σκορ, στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-35). Με διαφορά 18 πόντους μπήκε ο Παναθηναϊκός στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, την οποία διατήρησε έως το τέλος (68-50).

Διαιτητές: Καραβίτης-Φραγκούλη-Ναστούλη
Δεκάλεπτα: 22-8, 36-19, 53-35, 68-50

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 14, Ζιάκα 4, Κωτουλα 11(3), Παυλοπούλου, Πότερ 10, Σωτηρίου 2, Μπουντούρη 2, Αλεξανδρή, Παλάσκα 3(1), Κάρτερ 12(1), Θεοδωρομανωλάκη 2, Χαιριστανίδου 8.

Εύνικος (Βελτσίστας): Καραγιάννη 3(1), Εμμανουηλίδου 1, Ράδη, Πολυμένη 7(1), Ζουρνή 4, Κεσσέ 3(1), Βούλγαρη 2, Γκιζάνη, ΜακΝτόναλντ 12, Τζόουνς 10, Ναυροζίδου 4, Στογιανόφσκα 4