Α1 Γυναικών: Πέρασε από Ιωάννινα ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 90-84 τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας και πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε τρία ματς, στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτη σκόρερ για τις φιλοξενούμενες ήταν η Καρλάφτη με 21 πόντους, ενώ η Κολλάτου σημείωσε 15. Από την πλευρά των γηπεδούχων, η Μπριγκς σημείωσε 25 πόντους και η Καλαμπάκου 23.

Οι «ασπρόμαυρες» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο δεύτερο μέρος, καθώς στο πρώτες οι γηπεδούχες τους είχαν βάλει δύσκολα. Οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες 20-20 στο τέλος της πρώτης περιόδου, ενώ στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν μπροστά στο σκορ με 42-41. Στην τρίτη περίοδο, ο «Δικέφαλος» του Βορρά πήρε προβάδισμα πέντε πόντων (67-62) και τελικά έφτασε στη νίκη 90-84 στην τέταρτη περίοδο.