Κύπελλο Ελλάδας: Πήρε το ντέρμπι ο Παπάγος κόντρα στο Μαρούσι

Σπουδαία νίκη-πρόκριση για τον Παπάγο κόντρα στο Μαρούσι στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 90-88 μετά από εκπληκτικό ματς, αφού προηγήθηκαν με 36-9 στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά το Μαρούσι κατάφερε να επιστρέψει στο β’ ημίχρονο, χάνοντας τελικά στο καλάθι.

Δεκάλεπτα: 36-9, 56-40, 72-70, 90-88

Παπάγου (Κουρής): Γιοβάνης 3, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Σανδραμάνης 5, Κόης 8, Καρούζος 10 (2), Μαράκης 2, Σολωμός 24, Μπέλη 13 (1τρ., 12ρ.), Καρακώστας, Μπάλος 3, Πέτερσον 19 (1)

Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Σταυρακούκας 19 (3), Παπαδημητρίου, Μόσιαλος, Στασινός 24 (3), Θεοδώρου5 (1τρ., 10ρ.), Ξυδάς 14 (4), Κανέλλης, Καμαριανός 14 (1), Παπαγεωργόπουλος 4, Μιχαλούτσος 4, Ζορμπάς 3, Κουτσονικόλας 1

Στην πρεμιέρα της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: