Προμηθέας-Ολυμπιακός 72-81: Εξαιρετική εμφάνιση από τον Μακ Κίσικ

Ο Σακίλ Μακ Κίσικ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στην εκτός έδρας φιλική νίκη 81-72 του Ολυμπιακού επί του Προμηθέα.

Ο Αμερικανός παίκτης σημείωσε 21 πόντους και ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα. Στους δώδεκα πόντους ο Πίτερς για τους Πειραιώτες, ενώ από την άλλη πλευρά, ο Κουλμπόκα είχε 22 πόντους για τους γηπεδούχους, με έξι εύστοχα σουτ τριών πόντων.

Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να γυρίσουν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο οι Πατρινοί ήταν μπροστά στο σκορ (19-17 και 36-30). Στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της και αφού βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-51), τελικά κατάφερε να φτάσει στη νίκη (81-72).