IBSA Παγκόσμιοι αγώνες: Γκόλμπολ- Ήττα για την Εθνική ανδρών από την Ουκρανία

Δύο πρόσωπα παρουσίασε η Εθνική ανδρών γκόλμπολ, στο τελευταίο της παιχνίδι στον γ’ όμιλο, με την Ουκρανία όπου γνώρισε την ήττα με 12-3, την 5η ημέρα των Παγκόσμιων αγώνων της IBSA, που διεξάγονται στο Μπέρμιγχαμ.

Στο Α’ ημίχρονο η Εθνική μας έδειξε το καλό της πρόσωπο και ότι μπορεί να σταθεί κόντρα στην Ουκρανία και το σκορ «έκλεισε» στο 2-2.

Στο Β’ ημίχρονο και κυρίως στα πρώτα του λεπτά, όμως η εικόνα της Εθνικής μας άλλαξε και μ’ ένα σερί 6-0 οι Ουκρανοί εκτόξευσαν τη διαφορά στο 8-2. Οι παίκτες του Ανάστου μείωσαν σε 8-3, 4’5’’ πριν τη λήξη και έδειξαν ότι μπορούσαν να αντιδράσουν στα λεπτά που απέμεναν.

Οι Ουκρανοί όμως είχαν άλλη άποψη και με 4 γκολ στα τελευταία λεπτά, πήραν τη νίκη με 12-3, περιμένοντας πλέον το ντέρμπι κορυφής Τουρκίας-Ιράν, για να δουν αν είναι πρώτοι στον όμιλο. Η Εθνική ανδρών θα διεκδικήσει πλέον το εισιτήριο για Παρίσι, στην επόμενη διοργάνωση, στο Πανευρωπαϊκό, τον προσεχή Δεκέμβριο.