IBSA World Games: Ήττα για την Εθνική ανδρών από την Τουρκία

Την 5η ομάδα στην παγκόσμια κατάταξη Τουρκία αντιμετώπισε η Εθνική ομάδα ανδρών γκόλμπολ, που ηττήθηκε με 8-3, την 3η ημέρα στους Παγκόσμιους αγώνες της IBSA, που διεξάγονται στο Μπέρμινχαμ.

Αν και μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 2-0 τα πρώτα 3 λεπτά του αγώνα, οι Τούρκοι μείωσαν και με τη λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισαν σε 2-2.

Οι γείτονες μπήκαν δυναμικά στο Β’ ημίχρονο και με ένα σερί 4-0, ξέφυγαν στο σκορ και 3 λεπτά πριν τη λήξη, το σκορ διαμορφώθηκε σε 6-2. Η Εθνική μας μείωσε σε 6-3 (2,5’’) πριν το τέλος, αλλά οι Τούρκοι βρήκαν… απάντηση και με 3 γκολ έφθασαν στη νίκη με 8-3.

Η Εθνική έχει να δώσει άλλα δύο παιχνίδια με το πρώτο αύριο (23/8) κόντρα στην Αργεντινή (16:30, ώρα Ελλάδος).